دوره آموزش طراحی پارچه به همراه گواهی نامه معتبر از دانشگاه سراسری

معرفی دوره آموزش طراحی پارچه در موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی

تاریخچه آموزش طراحی پارچه در موسسه روحی

آموزشگاه روحی فعالیت خود را در زمینه آموزش طراحی پارچه از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده است و تا به امروز ۹۳ دوره مختلف مربوط به طراحی پارچه و چاپ به شرح زیر برگزار کرده است.

۹۷ دوره برگزار شده است:
۱۸ دوره طراحی پارچه
۶دوره باتیک
۲۵ دوره چاپ پارچه
۳۱ دوره پارچه سازی
۱۷ دوره  طراحی پارچه برای کنکور عملی

۱۶۲۵ نفر از دپارتمان طراحی پارچه تا کنون فارغ التحصیل شدند
۲۷۰ نفر دوره طراحی پارچه
۹۰ نفر باتیک
۳۷۵ نفر چاپ پارچه
۴۶۵ نفر پارچه سازی
۴۲۵ نفر از دوره طراحی پارچه برای کنکور عملی

۴۳۴۰ ساعت آموزش در دپارتمان پارچه برگزار شده است
۱۸۰۰ساعت دوره طراحی پارچه
۱۸۰ ساعت باتیک
۷۵۰ ساعت چاپ پارچه
۹۳۰ ساعت پارچه سازی
۶۸۰ ساعت آموزش در کلاس آمادگی برای کنکور عملی پارچه

کارگاه آموزش طراحی پارچه  موسسه روحی با بکارگیری به روزترین روش ها و سرفصل های روز دنیا٬ در زمینه طراحی پارچه می کوشد٬ تا هنرجویان خلاق وتوانایی را به بازار کار لباس و پوشاک و دکوراسیون وارد نماید.هر سال تقریبا ۹۰ نفر از دوره طراحی پارچه ۵۰ ساعته طراحی پارچه موسسه روحی فارغ التحصیل می شوند.
همچنین گروه روحی در نمایشگاه Heimtextil 2020 فرانکفورت آلمان غرفه داشته و کارهای طراحی پارچه هنرجویان خود را به نمایش گذاشته است.
در انتهای هر دوره نمایشگاهی از ژوژمان پایان دوره هنرجویان دوره طراحی پارچه برگزار می شود٬ فهرست نمایشگاه هایی که تا به حال برگزار شده به شرح زیر است

لیست نمایشگاه های برگزارشده

۱. طراحی پارچه با الهام از ققنوس و پروانه

۲. طراحی پارچه با الهام از گره چینی

۳. طراحی پارچه برای رستوران ایتالیایی

۴. طراحی پارچه با الهام از جنگل استوایی

۵. طراحی پارچه با الهام از دنیای زیر آب

۶. طراحی پارچه با الهام از هنرمندان و آثارشان

۷. طراحی پارچه با الهام از نقشه هوایی شهرها

۸ و ۹.  طراحی پارچه لباس شب با استفاده از گل های اسلیمی

۱۰. طراحی پارچه با الهام از بافت های میکروسکوپی

۱۱. طراحی پارچه با الهام از کاشی کاری های صفوی

توضیحات دوره طراحی پارچه 

دوره طراحی پارچه شامل۵۰ ساعت آموزش است که از  طراحی پارچه دستی و طراحی پارچه با نرم افزار ایلستریتور و فتوشاپ تشکیل شده است.کارگاه های آنلاین و حضوری به صورت تلفیقی و همزمان برگزار می شود.

هنرجویان بعد از گذراندن کل دوره طراحی پارچه آنلاین٬ نداشتن غیبت بیش از حد مجاز٬ شرکت در جلسات ژوژمان هر ترم و همچنین پروژه پایان دوره و کسب نمره قبولی ٬ درصورت علاقمندی می توانند اقدام به ثبت نام برای فرآیند اخذ گواهینامه  ثبت نام نمایند.

ملزومات جلسه اول کارگاه طراحی پارچه دستی

کاغذ A4

کاغذ پوستی

خط کش

گونیا

مداد اتود ۰/۵ یا ۰/۳

پاک کن

ملزومات فوق مربوط به جلسه اول بوده٬ و فهرست ملزومات جلسه های آتی توسط مدرس مربوطه اعلام می شود

ملزومات جلسه اول کارگاه نرم افزار

لب تاب

چرا برای آموزش طراحی پارچه باید آموزشگاه گروه روحی را انتخاب کنیم؟

 • هدف موسسه روحی از برگزاری این کارگاه ها پرورش نیروهای توانمند٬ خلاق و متخصص هست که این هنرجویان بتوانند بعد از اینکه از این موسسه فارغ التحصیل شدند٬ به راحتی وارد بازار کار شده و با دانش و تخصصی که کسب کردند٬ کسب درآمد نمایند.
 • برای رسیدن به این هدف به صورت دایم سرفصل ها و مباحث آموزشی را دایم به روز رسانی می کند و در این امراز کارشناسان و مشاوران متخصص استفاده می نماید.
 • هنرجویان بعد ازاینکه ۵۰ ساعت آموزش را با موفقیت گذراندن٬ گواهینامه معتبرصادر می شود.
 • موسسه روحی در کارد آموزشی خود از مدرسین با تجربه و متخصص استفاده می نماید که این مربیان دایم در حال ارتقا خود با توجه به دانش روز دنیا در زمینه مد و لباس هستند
 • کلاس ها کاملا به صورت کارگاهی طراحی شده و هر کارگاه مجهز به تجهیزات لازم مربوط به هر درس می باشد. بنابراین هنرجویان با استفاده از این فضا امکان تجربه کار عملی خواهند داشت.
 • واحدهای درسی آکادمیک متاسفانه خیلی از اوقات دارای خلا هایی است٬ که وجود این خلا ها باعث می شود که دانشجویان بعد از اتمام دوره نتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.
  ما سعی کردیم  با برنامه ریزی هایی که داشتیم خیلی از این خلا ها را پوشش دهیم٬ تا هنرجویان بتوانند اولا تجربه کار عملی داشته باشند ٬دوما درس ها و واحد های تخصصی و کاربردی داشته باشند٬ سوما نسبت به توانایی و تخصص خود ٬ بازار کار مربوط به محصول و حرفه خود را به راحتی پیدا کنند.
 • در طول دوره مشاورانی داریم که نقشه راه را کاملا برای هنرجویان مشخص می کنند و کمک می کنند تا هر فرد در مسیر خود با درستی پیش برود.
 • ما بر این باور هستیم که آموزش با کیفیت و بهره گیری از مدرسین و فضای آموزشی با کیفیت بالا حق همه هنرجویان و هنردوستان است. بنابراین همیشه سعی می کنیم که با حفظ
 • این کیفیت در حد بالا٬ آموزش و تجربه خود را با کمترین میزان شهریه در اختیار هنرجویان قرار د هیم.
 •  طراحی پارچه هم در حوزه پوشاک و هم دکوراسیون آموزش داده می شود.
 •  در زمینه پوشاک٬ طراحی پارچه شال و روسری و دستمال گردن٬ پارچه انواع لباس مجلسی٬ کودک و…
 • در زمینه دکوراسیون (کاغذدیواری،موکت،رومبلی،پرده،رانر،رومیزی،کوسن٬ ست آشپزخانه، ست اتاق خواب، حوله، سرامیک٬ کاشی
 • راپورت بندی، ترکیب بندی و کالکشن سازی آموزش داده می شود.
 • هر دو نرم افزار ایلوستریتور و فتوشاپ آموزش داده می‌شود.
 • دوره جامع و کامل و تخصصی هست.
 •  اولین دوره تخصص طراحی‌پارچه هست که بین موسسات برگزار شده.
 •  قیمت رقابتی  معقول و منطقی نسبت به میزان ساعت آموزشی دارد و همچنین برای اینکه به شرکت کنندگان به لحاظ اقتصادی فشار وارد نشود در ۲ قسط دریافت می‌شود.
 •  این دوره در عین حال که کاملاً کاربردی بوده شامل تمام کارگاه های لازم و ضروری دوره طراحی پارچه است و در کوتاهترین زمان یعنی ۱۲ هفته یا ۳ ماه می تواند مخاطب را به نتیجه برساند.
 •  مزیت رقابتی بعدی گواهینامه معتبر و بین المللی است.
 •  دپارتمان های طراحی لباس، طراحی پارچه، دوخت و… کاملا از هم جدا هستند بنابراین دپارتمان طراحی پارچه با تمرکز و توجه بر روی دروس طراحی پارچه برنامه‌ریزی شده است.
 • علاقمندان می‌توانند در کنار طراحی ‌پارچه به تحصیل در رشته های دیگر مثل طراحی لباس و دوخت و چاپ و پارچه سازی و… نیز بپردازند.
 •  بروزرسانی سرفصل های آموزشی با توجه به سرفصل ها و متدهای روز دنیا هر‌ترم انجام می‌شود.
 •  برگزاری دوره ها با کیفیت و امکانات آموزشی کارگاهی.
 •  پشتیبانی هنرجویان توسط مدرس در حین برگزاری دوره و همچنین بعد از اتمام دوره.

ویژگی کلاس های آنلاین :

۱: به صورت کاملا زنده درحین تدریس، مدرس در آموزشگاه، هنرجویان آنلاین به کلاس وصل میشوند
۲: امکان پرسش و پاسخ، رفع اشکال و چک کردن تمرین ها به صورت زنده وجود دارد.و درگروه اتساپی هم با مدرس در ارتباط هستند.
۳: هنگام برگزاری کلاس یک پشتیبان فنی همراه هنرجویان خواهد بود.

بطور معمول در حوزه آموزش موسسات، سرورها اشتراکی هستند و زمان استفاده همزمان افت سرعت پیدا می‌کنند وهنرجو با قطعی مواجه می‌شود. اما سرور مجموعه روحی اختصاصی هست که در آن هنرجوها اگر از اینترنت مناسبی استفاده کنند به هیچ وجه با قطعی مواجه نمی‌شوند. و همین طور از اینترنت نسل۴و۵ استفاده میشود برای ارسال داده ها که باز هم اگر هنرجو از اینترنت پرسرعت استفاده کند، کیفیت بسیار بالایی را دریافت می کند.

۴: به مدت یک هفته فیلم کلاس درسایت هست که به صورت نامحدود درهرساعتی از شبانه روز امکان بازنگری هست.۵: کلاس ها یک روز در هفته ، سه شنبه ها به مدت ۴ساعت برگزار می شود.

دوره طراحی پارچه موسسه روحی برای چه افرادی کاربرد دارد؟

این روزها قیمت تمام شده برای اجناس خارجی آنقدر بالاست که عملاً امکان خرید برای بخش بزرگی از جامعه میسر نیست. از طرفی شیوه پوشش ‏در ایران شرایط خاصی دارد (مثل: روسری، شال، مانتو، چادر)که  این شرایط نیازمند طراحان خاص خود است. درنتیجه طراحان ایرانی به راحتی ‏می‌تواند بازار را به انحصار خودشان در بیاورند و شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت و چشم انداز خیلی خوبی طراحان پارچه در ایران دارند.‏

۱: برای افرادی که به فکر راه اندازی کسب و کار شخصی و برند خود در کوتاهترین زمان هستند چون دوره کاملاً کاربردی و عملی است و همچنین در ‏ترم آخر با نحوه راه اندازی برند تشخیص و نوشتن بوم کسب و کار خود  آشنا می شوند.‏
۲: برای افرادی که قصد تحصیل و کار در خارج از ایران و دانشگاه های خارج از ایران را دارند.‏
۳: افرادی که قصد همکاری با برندهای داخلی و خارجی(کارخانه ها، تولیدی ها، مزون های لباس، استودیو های طراحی پارچه) دارند می توانندکالکشن ‏طراحی کرده و مجموعه پارچه های طراحی شده را با پورتفولیوی مناسب ارائه دهند.‏
۴: افرادی که قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد همین رشته و همچنین برای افرادی که علاقمند به تندیس هستند بعد از اتمام این دوره می‌توانند ‏با هنرستان ها و موسسات خصوصی و حتی گاهأ با دانشگاه ها همکاری داشته باشند.‏

سوالات متداول کارگاه آموزشی طراحی پارچه

این کارگاه پیش نیاز دارد؟
این کارگاه پیش نیاز ندارد. تمام مطالب آموزشی را از ابتدایی ترین سطح به هنرجویان آموزش خواهیم داد.
چطور می توانیم از کیفیت این کارگاه اطمینان حاصل کنیم؟
– ما در این موسسه مشاورانی متخصص داریم که هر فرد قبل از ثبت نام می تواند به صورت حضوری یا از طریق تلفن مشاوره شود. این مشاوره رایگان است و افراد می توانند تمام سوالات خود را  راجع به این کارگاه در این جلسه مشاوره مطرح کنند و اطلاعات لازم را کسب نمایند.
– همچنین قبل از شروع کارگاه امکان یک جلسه شرکت در کلاس به صورت مهمان را خواهند داشت که در نتیجه امکان آشنایی با فضای کارگاه٬ آموزشگاه و هنرجویان در حال تحصیل در دوره را خواهند داشت.
از طرفی پایان هر کارگاه ژوژمان پایانی برگزار می شود که بازدید از جلسات ژوژمان برای عموم افراد آزاد است. و هر فرد می تواند خروجی هر دوره و سطح توانمندی هنرجویان را از نزدیک ببیند.
این موسسه آیا مجوز خاصی دارد؟
موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین زیر نظر کارگروه ساماندهی مد ولباس ایرانی-اسلامی فعالیت دارد.
افراد شاغل و یا ساکنین شهرستان چگونه می توانند در این کارگاه ها تحصیل کنند؟
ما کارگاه طراحی پارچه را به گونه ای طراحی کردیم که کلاس ها فقط یک روز در هفته تشکیل می شوند ٬ بنابراین عزیزانی که در شهرستان ها سکونت دارند به راحتی می توانند در کلاس ها شرکت کرده و تردد داشته باشند. از طرفی ما یک کارگاه طراحی لباس ویژه افراد شاغل طراحی کردیم که روزهای پنجشنبه برگزار می شود. این کارگاه مناسب برای افراد شاغل و همچنین ساکنین شهرستان ها می باشد.

نکات مهم قبل از شرکت در کلاس طراحی پارچه

۱.هنرجویان پس از گذراندن پیوسته کل کارگاه طراحی پارچه (بدون وقفه)،یعنی با گذراندن ۵۰ ساعت آموزش و گرفتن نمره قبولی در ژوژمان  پایانی می توانند گواهینامه دریافت نمایند،در صورت ایجاد وقفه ،دانشگاه از صدور گواهینامه معذورمی باشد

در ادامه این کارگاه، هنرجویان می توانند برای تکمیل دانش عملی خود در زمینه طراحی پارچه، کارگاه های مرتبط دیگری چون، طراحی لباس٬ چاپ های دستی٬ پارچه سازی٬ چاپ سیلک را نیز در این مرکز بگذرانند.