نرم افزار جمینی Gemini

اطلاعات دوره نرم افزار جمینی (آنلاین)

طول دوره : ۱۰ جلسه ۲ساعت(۲۰ساعت)

هزینه دوره : دو میلیون و ششصد هزار تومان

هنرجویان بعد از گذراندن موفقیت آمیز  این دوره ٬ارایه ژوژمان و کسب نمره قبولی٬ می توانند برای دریافت گواهینامه اقدام به ثبت نام نمایند

——————————————————————————————————
محتوای آموزشی:

آشنایی با ابزارها و کاربرد آنها

آشنایی با انواع روشهای ترسیم الگو در نرم افزار جمینی مطابق با تولیدی و شخصی دوزی 

ترسیم الگوی انواع  دامن 

ترسیم الگوی استین

ترسیم الگوی بالاتنه

ترسیم الگوی شلوار

ترسیم الگوی دامن شلواری

انتقال پنس ،ساسون ،اوازمان ، پیلی 

سایزبندی

آشنایی با ابزار اندازه گیری و نحوه تطابق و کنترل الگو

نحوه انتقال الگو از جمینی به سایر نرم افزارهای طراحی لباس مثل کلوتریدی

آشنایی با نرم افزار جمینی(Gemini)

نرم افزار جمینی دارای قابلیت های بسیاری است، از جمله:
– طراحی الگو
– سایز بندی
– چیدمان خودکار الگو
– برنامه ریزی برش
نرم افزار جمینی مورد استفاده برای افرادی است که الگو طراحی کرده و میخواهند الگوی طراحی شده را روی مانکن ببینند و ایرادات آنها را برطرف نمایند. دراین دوره هنرجویان با ابزارهای مختلف نرم افزارهای مختلف نرم افزار آشنا می شوند و می توانند یک الگوی ساده بالاتنه را رسم نمایند. از طرفی یاد می گیرند که چگونه ایجاد پنس/پیلی/چرت واضافه درز نمایند با سایز بندی آشنا می شوند ومیتوانند الگو دامن با روش فرمولی را ایجاد نمایند.

طراحی الگو در نرم افزار جمینی

این نرم افزار توانایی طراحی دقیق سریع وبدون خطای الگورا براساس نیاز و خواست تولید کنندگان و طراحان لباس را دارد.بخش طراحی الگو وسایز بندی این نرم افزاراین امکان را به طراحان لباس و الگو می دهد که براساس دلخواه خود و بدون هیچ محدودیتی الگو مورد نظر را طراحی نموده وبعد با استفاده از جدول های استاندارد سایز(که در آرشیونرم افزاروجود دارد) یا با بهره گیری از جدول های مورد تایید خود که بصورت شخصی به نرم افزارافزوده می شود الگو را سایز بندی نمایند.

حتما بخوانید : شناخت انواع آستین های پرطرفدار و تاثیر آنها در طراحی لباس

برنامه ریزی برش در نرم افزار جمینی

بخش برنامه ریزی برش جمینی این امکان را می دهد که با توجه به محدودیت طول میز برش و تنوع پارچه ها برای تولید یک محصول درتیراژبالا چند چیدمان متفاوت را برای برش روی طاقه های متفاوت ارائه دهد. این برنامه ریزی به گونه ای است که عمل پهن کردن طاقه را به حداقل ممکن میرساند ودرانتهای کارهیچ قطعه الگویی باقی نمی ماند و درضمن مصرف پارچه را نیز به حداقل می رساند.
از طرفی به دلیل ارائه گزارش های کامل توسط این نرم افزار باعث می شودکه علاوه بر محاسبه مصرف پارچه و مقدار ضایعات امکان برنامه ریزی برای قیمت گذاری و محاسبات بعدی برا تولید کنندگان فراهم شود.
اگر تمایل بر برش دستی دارید میتوانید چیدمان انجام شده را برروی پلاتر با نرم افزارهای واقعی وابعاد تولید پلات نمایید.همچنین میتوانید چیدمان انجام شده را به دستگاه برش خودکاربا تعیین توانی برش ارسال نموده و برش بزنید.

چیدمان خودکار الگو در نرم افزار جمینی

در بخش چیدمان خودکار الگوی جمینی با استفاده از الگوریتم های پیشرفته بهترین چیدمان ممکن را برای مجموعه الگوهای شما پیشنهادمی دهد.یعنی درکمترین زمان میتوانید الگوهای خود را به گونه ای چیدمان کنید که حداقل دورریز پارچه را داشته باشیم. دراین نرم افزار میتوانید چندین مجموعه الگورا به صورت خودکار و بادقت بالا چیدمان نمایید.
که درنتیجه با کاهش دور ریزراندمان تولید شما افزلیش یافته و هزینه های تولید کاهش میابد. علاوه برقدرت چیدمان بالای نرم افزار پذیرش شروط مختلف درهنگام چینش الگو مثل رعایت راه و بیراه پارچه، عدم چینش درصورت وجود عیب در پارچه، چینش فقط قطعات انتخاب شده از دیگرفواید این محصول است. این نرم افزار امکان برقراری ارتباط با پلاتر و دستگاه برش خودکاررا می دهند.

ویژگی های نرم افزار جمینی

– استفاده از رابط کاربری با دوزبان فارسی وانگلیسی
– دارابودن ابزار های توابع پیشرفته طراحی الگومثل ابزارایجاد ساسون، انتقال ساسون، پلیسه به روش های مختلف، توابع ایجاد درز لباس.
– امکان ترسیم و کنترل منحنی های کامل و یکنواخت
– قابلیت ارتباط با سخت افزارهایی نظیردیجیتالیزر، پلات و دستگاه برش
– مطابقت قطعات مختلف الگو با یکدیگر پیش ازدوخت و تولید
– امکان تعیین نوع چیدمان برای برنامه ریزی(پارچه تک لا یا دولا)
– اعمال پارامترهای مهمی مثل جمع شدگی کشش پارچه برروی کل طاقه یا اعمال آن روی فقط چند الگوخاص
– امکان انجام برنامه ریزی برش برای دلیل های برنامه های دیگر طراحی الگو
– ارائه گزارش مصرف پارچه با مقیاس طول و وزن
– قابلیت تعیین راه و بیراه پارچه درهنگام چیدمان
– امکان تعریف عیب برروی پارچه وعدم چیدمان الگو درناحیه معیوب