قوانین و مقررات

چهارچوب ها و قوانین موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی

این موسسه تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

۱. پس از شروع دوره شهریه به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد

از آنجایی که ظرفیت کلاس های موسسه روحی محدود بوده و ثبت نام هر فرد عملا منجر به تکمیل ظرفیت و عدم ثبت نام هنرجوی دیگری می شود٬ بعد از شروع دوره به هیچ عنوان شهریه مسترد نخواهد شد.
درخواست استرداد تنها به فاصله ۱۰ روز مانده به شروع دوره قابل ثبت و پیگیری خواهد بود.بنابراین درخواست انصراف با فاصله کمتر و مساوی ۱۰ روز قبل از شروع دوره ترتیب اثر داده نشده و در این شرایط هیچ مبلغی مسترد نمی شود.

همچنین ترم ها و دوره ها پیوسته بوده و درصورت ایجاد وقفه٬ آموزشگاه از صدور گواهینامه معذور است. در نتیجه امکان اخذ مرخصی و یا جابجایی از دوره ای به دوره دیگر یا کلاسی به کلاس دیگر وجود ندارد.
در نتیجه هنرجو موظف است قبل از ثبت نام در هر دوره ای٬ تحقیقات لازم و کامل از عنوان درسی و همچنین برنامه زمانبندی کلاس و تطابق برنامه زمانی کلاس با برنامه شخصی و تطابق عنوان کلاس با نیاز فردی خود را به عمل آورده ٬ سپس اقدام به ثبت نام نماید.
درخواست انتقال تنها به فاصله ۱۰ روز مانده به شروع دوره انجام پذیر است.بنابراین درخواست انتقال به دوره دیگر با فاصله کمتر و مساوی ۱۰ روز قبل از شروع دوره ترتیب اثر داده نمی شود وبدیهی است در این شرایط  مبلغی هم مسترد نمی شود.
فقط در شرایط خاص و موجه وباموافقت و تایید مدیریت موسسه هنرجویان اجازه برای جابجایی دارند که در آن صورت ۱. شهریه خود را طبق شهریه دوره جدید باید تسویه کنند و ۲.همچنین ۱۵٪از مبلغ کل شهریه را بابت این جابجایی پرداخت نمایند.

هنرجویانی که دوره حضوری ثبت نام می کنند حتما باید کارت واکسن داشته باشند٬ اما برای رعایت ایمنی و حفظ سلامت مدرسین محترم و هنرجویان عزیز٬ فقط تعداد محدودی در هر دوره هنرجوی حضوری ثبت نام می کنیم٬ و وقتی این تعداد به حد تکمیل ظرفیت رسید٬ متاسفانه امکان ثبتنام علاقه مندان  دیگر را نداریم و این عزیزان باید برای دوره های بعد ثبت نام کرده و منتظر شروع دوره های بعد تر باشند با توجه به اینکه تعداد ظرفیت پذیرش حضوری محدود است٬ بنابراین هنرجویانی که حضوری در این دوره ثبت نام کردند٬ بعد از شروع دوره امکان انتقالشان از حضوری به آنلاین  وجود ندارد.
در مواردی استثنا و با دلایلی موجه انتقال از دوره حضوری به آنلاین انجام می شود٬ که در این صورت شهریه دوره همان شهریه دوره حضوری محاسبه خواهد شد چون این هنرجوی عزیز به اندازه یک نفر ظرفیت دوره حضوری را از آن خود کرده است
(اگر وضعیت شما مشمول قانون استرداد گردد٬ مبلغ قابل استرداد٬ پس از ۳۰ روز کاری برای شما عودت داده می شود.)

اما بعد از شروع دوره آموزشی هیچ شهریه ای مسترد نخواهد شد

۲. برای حضور در کلاس ها از پوشش مناسب اسلامی یعنی خانم ها (مقنعه و مانتو جلو بسته) و آقایان پوشش مناسب دانشگاه استفاده فرمایید.
۳. هر هنرجو مجاز است که ۲ جلسه غیبت نماید و بیشتر از ۲جلسه حذف ترم خواهد شد. بدیهی است درصورت غیبت در جلسات ، استاد موظف به تکرار درس آن جلسه ، نخواهد بود.
۴. تاخیر هنرجویان بیش از ۱۵ دقیقه غیبت محسوب می شود.
۵. هنرجویان باید شهریه دوره خود را سه روز قبل از شروع دوره  تسویه نمایند.
۶.در کلاس های آنلاین هنرجویان حتما چند روز قبل از شروع کلاس راهنمای شرکت در کلاس های آنلاین موسسه روحی را باید مطالعه نمایند و طبق موارد ذکر شده عمل نمایند٬ همچنین هنرجویان برای شرکت در کلاس های آنلاین نیاز به لپ تاپ یا گوشی اسمارت فون دارند و فیلم هر جلسه فقط با لپ تاپ قابل بازبینی است.
۷. رعایت احترام نسبت به کل اعضای موسسه  اعم از مدیران ، پرسنل آموزشگاه و مدرسین٬ درصورتیکه هرگونه بی احترامی چه به صورت حضوری و چه در فضای مجازی از طرف هنرجویان نسبت به اعضای موسسه اتفاق بیفتد٬ هنرجو در هرجایی از مسیر آموزشی که باشد از دوره کنسل خواهد شد و شهریه وی عودت داده نمی شود.
۸. برای مشاهده شرایط وقوانین مربوط به اخذ گواهینامه اینجا کلیک نمایید.
۹.ژوژمان جلسه آخر هرکارگاه برگزار می شود.ژوژمان ها فقط حضوری برگزار می شود٬ یعنی هنرجویی چه دوره را آنلاین شرکت کرده باشد و چه حضوری٬ حتما ژوژمان را باید به صورت حضوری ارائه دهد. هیچ گواهی در این روز پذیرفته نمی شود و غیبتی موجه نخواهد بود.عدم حضور در ژوژمان غیبت محسوب شده و غیبت بدیهی است که معادل نمره صفر است.
۱۰.درصورت بارش برف٬ آلودگی هوا ٬بیماری های اپیدمی و……….٬تعطیل شدن کلاس ها منوط بر اعلام رسمی از طرف موسسه می باشد.
درصورتیکه تمام هنرجویان کلاس به صورت دسته جمعی و به اختیار خود تصمیم بگیرند که در کلاس حاضر نشوند٬ آن جلسه برای تک تک هنرجویان غیبت محسوب می شود و جبرانی برگزار نخواهد شد.
در صورتیکه تعطیل شدن کلاس ها از طرف موسسه اعلام شود٬جلسه جبرانی حتما برگزار خواهد شد.
۱۱. جلسه های جبرانی توسط مدرسین هماهنگ شده و به هنرجویان اعلام می شود٬ روز جلسه جبرانی در تاریخی غیر از روز اصلی کلاس مربوطه خواهد بود.
۱۲.چناچه هنرجویی تحت هر شرایطی از ادامه دوره آموزشی خود منصرف شود متعهد به پرداخت خسارت ناشی از این تصمیم می باشد و موسسه اختیار دارد در مورد دریافت کلیه وجوه مربوط به آن دوره اقدام نماید.
۱۳.پیام های مسولان و مدرسین موسسه اعم از آیین نامه ها و اخبار آموزشی مربوط به کلاس ها و موسسه از طریق سایت و گروه های تشکیل شده در فضای مجازی٬ به اطلاع هنرجویان خواهد رسید.آگاهی از این اخبار و مقررات برای کلیه هنرجویان الزامی می باشد و عدم آگاهی از آن موجب سلب مسولیت از هنرجو نخواهد شد.
۱۴.در صورت بروز هر گونه حادثه خارجی و فورس ماژور اعلم از سیل٬ زلزله٬ شیوع هرگونه بیماری واگیردار و غیره و نیز در صورت وجود سایر علل خارجی اعم از مصوبات و بخشنامه های دولتی٬ تصمیمات شهرداری ها و غیره که  در جریان کار روزمره موسسه هرگونه خلل جزیی و یا کلی ایجاد نماید٬ موسسه مخیر است به هر نحو مقتضی که صلاح بداند ( به صورت حضوری یا مجازی و غیره…) نسبت به برگزاری این کلاس ها ( اعم از کلاس های در حال برگزاری و یا کلاس هایی که هنرجو در آن ثبت نام نموده و در آینده برگزار خواهد شد) تصمیم گیری نموده و در این باره اقدام نماید. در اینصورت موسسه هیچگونه مسولیتی از جهت تعطیلی یا تغییر نحوه برگزاری کلاس ها نخواهد داشت و در صورت انصراف هنرجو از ادامه شرکت در کلاس هاای در حال برگزاری هیچگونه  وجهی اعم از خسارت یا بخشی از شهریه به هنرجو مسترد نخواهد شد. در مورد کلاس های برگزار نشده نیز مقررا موسسه در اینباره حاکم خواهد بود.
۱۵.هنرجویانی که گزینه حضوری را برای شرکت در کلاس ها انتخاب می کنند٬ حتما توجه داشته باشند که درصورتیکه به دلیل اپیدمی یا هر دلیل دیگری قرنطینه اعلام شده و یا اجازه فعالیت از طرف ارگان های بالاتر به موسسات آموزشی داده نشود٬ کلاس ها تعطیل نشده وجلسات باقیمانده به صورت آنلاین برگزار می شود و بدیهی است هزینه ای بابت تبدیل جلسات حضوری به آنلاین کسر نخواهد شد٬چون به همان میزان ساعت آموزش برگزار شده و هزینه های ثابت و متغیر تغییر نخواهد کرد.
لازم به ذکر است که کلاس های آنلاین و حضوری به صورت تلفیقی برگزار می شود.
۱۶.هنرجویانی که به صورت آنلاین در دوره ها شرکت می کنند اجازه ضبط و نشر فیلم های کلاسی را ندارند٬ درصورت مشاهده چنین مواردی قطعا تخلف محسوب شده٬ ابتدا هنرجو از دوره حذف شده و شهریه وی عودت داده نمی شود٬ و در مرحله بعد طبق قانون و از طریق مراجع قضایی پیگرد قانونی خواهد شد.
۱۷.موسسه فقط مسول پاسخگویی به هنرجویی که ثبت نام کرده می باشد٬ بابت مسائل مربوط به دوره اعم از غیبت ها٬ نمره٬ ژوژمان٬ پرداخت شهریه و یا هر مورد دیگری به هیچ عنوان پاسخگوی پدر٬ مادر٬ همسر و یا سایر بستگان نخواهیم بود