دوره طراحی پارچه

معرفی کارگاه آموزش طراحی پارچه در موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی

تاریخچه آموزش طراحی پارچه در موسسه روحی

آموزشگاه روحی فعالیت خود را در زمینه آموزش طراحی پارچه از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است و تا به امروز ۱۳ دوره طراحی پارچه برای آمادگی هنرجویان جهت شرکت در آزمون عملی کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه ولباس برگزار شده و همچنین از سال ۹۶ هفت دوره طراحی پارچه  تخصصی برای علاقمندان این رشته برگزار کرده است.
میزان ساعت های آموزش داده شده تا به امروز۱۱۳۰ ساعت است وتعداد فارغ التخصیلان کارگاه طراحی پارچه از سال ۱۳۹۳ تا به امروز ۳۱۰ نفر می باشد.

کارگاه آموزش طراحی پارچه  موسسه روحی با بکارگیری به روزترین روش ها و سرفصل های روز دنیا٬ در زمینه طراحی پارچه می کوشد٬ تا هنرجویان خلاق وتوانایی را به بازار کار لباس و پوشاک و دکوراسیون وارد نماید.هر سال تقریبا ۶۰ نفر از کارگاه ۱۰۰ ساعته طراحی پارچه موسسه روحی فارغ التحصیل می شوند.
همچنین گروه روحی در نمایشگاه Heimtextil 2020 فرانکفورت آلمان غرفه داشته و کارهای طراحی پارچه هنرجویان خود را به نمایش گذاشته است.

چرا برای آموزش طراحی پارچه باید آموزشگاه گروه روحی را انتخاب کنیم؟

 • هدف موسسه روحی از برگزاری این کارگاه ها پرورش نیروهای توانمند٬ خلاق و متخصص هست که این هنرجویان بتوانند بعد از اینکه از این موسسه فارغ التحصیل شدند٬ به راحتی وارد بازار کار شده و با دانش و تخصصی که کسب کردند٬ کسب درآمد نمایند.
 • برای رسیدن به این هدف به صورت دایم سرفصل ها و مباحث آموزشی را دایم به روز رسانی می کند و در این امراز کارشناسان و مشاوران متخصص استفاده می نماید.
 • هنرجویان بعد ازاینکه ۱۰۰ ساعت آموزش را با موفقیت گذراندن٬ گواهینامه معتبرصادر می شود.
 • موسسه روحی در کارد آموزشی خود از مدرسین با تجربه و متخصص استفاده می نماید که این مربیان دایم در حال ارتقا خود با توجه به دانش روز دنیا در زمینه مد و لباس هستند
 • کلاس ها کاملا به صورت کارگاهی طراحی شده و هر کارگاه مجهز به تجهیزات لازم مربوط به هر درس می باشد. بنابراین هنرجویان با استفاده از این فضا امکان تجربه کار عملی خواهند داشت.
 • واحدهای درسی آکادمیک متاسفانه خیلی از اوقات دارای خلا هایی است٬ که وجود این خلا ها باعث می شود که دانشجویان بعد از اتمام دوره نتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.
  ما سعی کردیم  با برنامه ریزی هایی که داشتیم خیلی از این خلا ها را پوشش دهیم٬ تا هنرجویان بتوانند اولا تجربه کار عملی داشته باشند ٬دوما درس ها و واحد های تخصصی و کاربردی داشته باشند٬ سوما نسبت به توانایی و تخصص خود ٬ بازار کار مربوط به محصول و حرفه خود را به راحتی پیدا کنند.
 • در طول دوره مشاورانی داریم که نقشه راه را کاملا برای هنرجویان مشخص می کنند و کمک می کنند تا هر فرد در مسیر خود با درستی پیش برود.
 • ما بر این باور هستیم که آموزش با کیفیت و بهره گیری از مدرسین و فضای آموزشی با کیفیت بالا حق همه هنرجویان و هنردوستان است. بنابراین همیشه سعی می کنیم که با حفظ
  این کیفیت در حد بالا٬ آموزش و تجربه خود را با کمترین میزان شهریه در اختیار هنرجویان قرار دهیم.

  توضیحات کارگاه طراحی پارچه

  دوره طراحی پارچه شامل ۱۱۰ ساعت آموزش است
  کارگاه طراحی پارچه دستی ۶۰ ساعت. (۲۰جلسه ۳ ساعته)
  کارگاه نرم افزار ایلستریتور و فتوشاپ ۵۰ ساعت. (۲۰جلسه ۲/۵ ساعته)
  روز برگزاری کلاس شنبه ها از ساعت ۱۴ تا ۱۹:۳۰ می باشد.

  نام کارگاه تعداد ساعت شهریه روز کلاس ساعت کلاس تعداد جلسات ثبت نام
   طراحی پارچه دستی ۶۰ ساعت شهریه کل دوره دو میلیون و پانصد هزار تومان است . شنبه ۱۷ تا ۱۹:۳۰ ۲۰جلسه۳ ساعته ثبت نام آنلاین
   نرم افزار ایلستریتور و فتوشاپ ۵۰ ساعت شنبه ۱۴ تا ۱۶:۳۰ ۲۰جلسه۲/۵ ساعته

  هنرجویان بعد از گذراندن کل دوره طراحی لباس آنلاین٬ نداشتن غیبت بیش از حد مجاز٬ شرکت در جلسات ژوژمان هر ترم و همچنین پروژه پایان دوره و کسب نمره قبولی ٬ درصورت علاقمندی می توانند اقدام به ثبت نام برای فرآیند اخذ گواهینامه نمایند.

  شهریه تعدادی از کارگاه ها برای عزیزانی که تکدرس ثبت نام می نمایند(یعنی کل دوره طراحی پارچه را ثبت نام نمی کنند)متفاوت بوده و به شرح زیر استمدرسین دوره

  کاغذ A4خط کشمداد اتود ۰/۵ یا ۰/۳ملزومات فوق مربوط به جلسه اول بوده٬ و فهرست ملزومات جلسه های آتی توسط مدرس مربوطه اعلام می شودلب تاب۱.معرفی طراحی پارچه،آشنایی با نقوش ایران باستان،آموزش ترکیب بندی برای روسری.۳.بزرگ نمایی ترکیب بندی های تایید شده و انجام اصلاحات و اضافه کردن نقوش به ترکیب بندی ها.۵.کپی کردن طرح ها درسایزهای مختلف و کلاژ کردن به منظور ایجاد ترکیب بندی های جدید.انتخاب ترکیب بندی از کلاژها و مثبت ومنفی کردن مجدد.شروع رنگسازی.۷.رنگسازی و شروع اتود رنگی برای طراح های ۲رنگ۹.ادامه کاررنگ.انتخاب موتیف با توجه به موضوع ارائه شده درکلاس برای طراحی پارچه جدید.۱۱.ادامه ترکیب بندی ها،کالکشن سازی در طراحی پارچه،تایید ترکیب بندی های متناسب.۱۳. انتخاب موتیف با توجه به موضوع وشروع به ترکیب بندی ۱۵. ادامه ترکیب بندی ها و مجموعه سازی،تایید ترکیب بندی های متناسب(۵طرح نهایی برای کاغذ دیواری،پرده،مبلمان ۲طرح وکفپوش)۱۷. شروع اتود رنگی حداقل۲نمونه برای هر طرح.۱۹. تایید اتودهای رنگی و شروع اجرای نهایی

  سر فصل های کارگاه نرم افزار

  شرح عنوان ردیف
  قابلیت ها،نمونه کارها،مزایا و معایب آشنایی با نرم افزار+نرم افزاهای مشابه ۱
  محیط کار،انواع آبجکت ها و مدیریت آن ها اصول و مفاهیم کلی ۲
                                           ابزارها،تقابل،دفرماسیون و… مبانی رسم۱ ۳
  BLEND  جابه جایی،تکثیر مبانی رسم۲ ۴
  براش،سمبل،اسپری،گرادینت و… تکنیک های اسکیس ۵
  و…. Shaper Tool،Shape Builder،Live Paint تکنیک های رسم سریع ۶
  استایل،ترکیبی،ماسک مبانی و تکنیک های افکت گذاری ۷
  Photoshop رسم ترکیبی ۸
  پترن، محاسبات،اشل تکنیک های رسم سریع ۹
  ساخت کاتلیه،استایل بندی و… مدیریت رنگ ۱۰
  رنگ،سمبل،براش و… کاربا کتابخانه ۱۱
  Envelope Distort-Photoshop ست کشی و مدلینگ پارچه ۱۲
  تفکیک رنگ ها،ترام سازی و ریجستر اصول ساخت شابلون ۱۳
  وکتور،بیت مپ تکنیک های مختلف خروجی ۱۴
  Acrobat Pro/CorelDraw/Photoshop عیب یابی/کنترل پروژه ۱۵
 • ۲۰. تکمیل تمام کارهای دستی و رفع اشکال برای نمایشگاه.
 • ۱۸.ادامه اتود رنگ ونمونه گیری.
 • ۱۶. راپورت بندی و انتخاب کالیته رنگی.
 • ۱۴. ادامه ترکیب بندی ها.
 • ۱۲. انتخاب رنگ و راپورت بندی.انتخاب موضوع وصحبت درمورد پروژه دکوراسیون.
 • ۱۰.شروع ترکیب بندی با توجه به موضوع
 • ۸.رنگسازی و اتود رنگی برای طرح های چند رنگ
 • ۶.آموزش و تمرین راپورت برای داشتن طرح پارچه،آموزش یک شیوه دیگرازکلاژ.
 • ۴.مثبت و منفی کردن ترکیب بندی های تایید شده،آشنایی با رنگ.
 • ۲.آموزش دیتیل گرفتن ازکادرهای انتخابی جلسه اول،آشنایی با نقوش ساسانی وهخامنشی و ترکیب بندی با آنها.
 • سرفصل کارگاه طراحی پارچه دستی
 • ملزومات جلسه اول کارگاه نرم افزار
 • پاک کن
 • گونیا
 • کاغذ پوستی
 • ملزومات جلسه اول کارگاه طراحی پارچه دستی
 • مدرس طراحی پارچه دستی / اولدوز زرگر
  مدرس نرم افزار ایلستریتور و فتوشاپ / خفاجی
 •  ایلستریتور و فتوشاپ در طراحی پارچه یک میلیون و پانصد هزار تومان

  طراحی پارچه دستی مقدماتی و پیشرفته یک میلیون و پانصد هزار تومان۷

 • نرم افزار ایلستریتور و فتوشاپ باهم آموزش داده می شود و کلا ۲۰ جلسه ۲/۵ یعنی ۵۰ ساعت می باشد.
 • دوره طراحی پارچه

سوالات متداول کارگاه آموزشی طراحی پارچه

این کارگاه پیش نیاز دارد؟
این کارگاه پیش نیاز ندارد. تمام مطالب آموزشی را از ابتدایی ترین سطح به هنرجویان آموزش خواهیم داد.
چطور می توانیم از کیفیت این کارگاه اطمینان حاصل کنیم؟
– ما در این موسسه مشاورانی متخصص داریم که هر فرد قبل از ثبت نام می تواند به صورت حضوری یا از طریق تلفن مشاوره شود. این مشاوره رایگان است و افراد می توانند تمام سوالات خود را  راجع به این کارگاه در این جلسه مشاوره مطرح کنند و اطلاعات لازم را کسب نمایند.
– همچنین قبل از شروع کارگاه امکان یک جلسه شرکت در کلاس به صورت مهمان را خواهند داشت که در نتیجه امکان آشنایی با فضای کارگاه٬ آموزشگاه و هنرجویان در حال تحصیل در دوره را خواهند داشت.
از طرفی پایان هر کارگاه ژوژمان پایانی برگزار می شود که بازدید از جلسات ژوژمان برای عموم افراد آزاد است. و هر فرد می تواند خروجی هر دوره و سطح توانمندی هنرجویان را از نزدیک ببیند.
این موسسه آیا مجوز خاصی دارد؟
موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین زیر نظر کارگروه ساماندهی مد ولباس ایرانی-اسلامی فعالیت دارد.
افراد شاغل و یا ساکنین شهرستان چگونه می توانند در این کارگاه ها تحصیل کنند؟
ما کارگاه طراحی پارچه را به گونه ای طراحی کردیم که کلاس ها فقط یک روز در هفته تشکیل می شوند ٬ بنابراین عزیزانی که در شهرستان ها سکونت دارند به راحتی می توانند در کلاس ها شرکت کرده و تردد داشته باشند. از طرفی ما یک کارگاه طراحی لباس ویژه افراد شاغل طراحی کردیم که روزهای پنجشنبه برگزار می شود. این کارگاه مناسب برای افراد شاغل و همچنین ساکنین شهرستان ها می باشد.

نکات مهم قبل از شرکت در کلاس طراحی پارچه

۱.هنرجویان پس از گذراندن پیوسته کل کارگاه طراحی پارچه (بدون وقفه)،یعنی با گذراندن ۱۰۰ ساعت آموزش و گرفتن نمره قبولی در ژوژمان  پایانی می توانند گواهینامه دریافت نمایند،در صورت ایجاد وقفه ،دانشگاه از صدور گواهینامه معذورمی باشد

در ادامه این کارگاه، هنرجویان می توانند برای تکمیل دانش عملی خود در زمینه طراحی پارچه، کارگاه های مرتبط دیگری چون، طراحی لباس٬ چاپ های دستی٬ پارچه سازی٬ چاپ سیلک را نیز در این مرکز بگذرانند.