به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره نقش تن پوش، دومین کارگاه از ایده تا اجرا در نقاشی بر روی تیشرت با حضور یکی از برگزیدگان پنجمین جشنواره نقش تن پوش در سالن بخش علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بینالمللی مد و لباس فجر، روز ۵شنبه ۱۰ اسفندماه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ غرفه جهاددانشگاهی واحد هنر برگزار می‌شود.

پیش از این نیز، کارگاه اصول طراحی و اجرای طراحی تی شرت و چاپ کاربردی در روز سه شنبه ۸ اسفندماه از سوی دبیر خانه جشنواره نقش تن پوش برگزار شده بود.

همچنین آثار برگزیده پنجمین جشنواره نقش تن پوش و دومین رویداد و جشنواره کارآفرینانه مد و لباس دیبا در بخش مؤسسات و علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر به نمایش در آمده است.

از جمله اهداف برپایی این دو جشنواره، می توان به ایجاد بستری جهت انتقال فرهنگ، اصالت و سنت ایرانی- اسلامی با استفاده از سبک های نوین هنرهای تجسمی معاصر در طراحی تن پوش، رشد خلاقیت و استعدادهای هنری جوانان و شناسایی افراد مستعد و معرفی ایشان به مراکز تولیدی و صنعتی، بسترسازی جهت حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه مد و لباس کشور و کمک به تجاری سازی و تولید طرح های منتخب جشنواره اشاره کرد.

ششمین جشنواره سراسری نقش تن پوش، اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۷ توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر برگزار خواهد شد.

همچنین دومین جشنواره طراحی مد و لباس دیبا با هدف ایجاد ارتباط بین طراحان و دانشجویان عرصه مد و لباس با مراکز صنعتی تولید پوشاک و در قالب رویداد کارآفرینی مد و لباس در حال برگزاری است.

برگرفته از سرویس خبری هنرآنلاین
کد خبر: ۱۱۵۱۲۷  ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ۱۴:۰۳:۰۷