شناخت انواع آستین های پرطرفدار و تاثیر آنها در طراحی لباس

شناخت انواع مختلف آستین

قبل از اینکه آن را ببندید و فکر کنید که آستین ها جزئیات بیهوده ای هستند ، سریعاً به بهترین لباس های خود نگاه کنید ، و شما قبول خواهید کرد که آنها بیهوده نیستند. اگر از من سوال کنید ، آستین ها می توانند همه چیز را به صورت بنیادی عوض کنند. آستین ها امروزه یکی از ارکان مهم طراحی لباس هستند.
بهترین قسمت در مورد طرح های آستین این است که می توانید همه آنها را برای لباس هایی با هر قالبی تکرار کنید. می توانید در این مقاله شناخت انواع آستین های پرطرفدار و تاثیر آنها در طراحی لباس بیشتر درباره آستین ها بخوانید. همچنین با شرکت در دوره طراحی لباس روحی می توانید بیشتر در رابطه با انواع آستین ها مطالعه کنید و آشنا شوید، همچنین این مقاله توسط تیم محتوا آموزشگاه طراحی لباس و طراحی پارچه روحی آماده شده است.

طول های مختلف انواع آستین

طول آستین با استایل و سبک تغییر می کند و همچنین باید متناسب با طرح کار کند. مجموعه ای از طول های آستین استاندارد وجود دارد که باید درباره آنها بدانید. شما می توانید آنها را با توجه به طرحی که می خواهید بپوشید.
●    آستین کوتاه – کمی پایین تر از آستین افتاده و کمی کوتاه تر از طول آرنج. مدل دیگر این آستین های زیر بازو است که چند اینچ بالای آرنج شما قرار می گیرد.
●    آستین سه ربع – آستین سه ربع تا پایین آرنج شما پایین می رود.
●    آستین های کامل – آنها طول کامل دارند و بازوهای شما را کاملاً می پوشانند.
همه اینها مدل های مختلفی دارند و پایه ای برای انواع مختلف آستین است که می خواهیم به زودی در مورد آنها صحبت کنیم.

آستین رگلان (Raglan)

آستین های رگلان در همه ابعاد وجود دارند و یک انتخاب محبوب برای لباس های تنگ و اندامی ، تاپ ها و تی شرت ها هستند. بر خلاف آستین های معمولی، این آستین از سرشانه با یک درز زیر بازو ادامه پیدا میکند.
بهترین لباس مناسب : تی شرت ، تاپ و لباس اندامی.

آستین های کیمونو(Kimono)

آستینهای کیمونو از لباس سنتی ژاپنی کیمونو الهام گرفته شده است که بسیار شبیه لباسهای حمام شماست. آنها پهن ، طولانی و گشاد هستند. این سبک از آستین ها جذاب است.
بهترین لباس مناسب : بلوز ، تاپ و لباس (هم بلند وهم کوتاه).

آستین اسقف (Bishop)

لباس ها و پیراهن های قدیمی به سبک اسقف را به خاطر می آورید که در گذشته وجود داشتند؟ این منشأ این سبک است. برای متناسب شدن با دوره معاصر اشکال مختلفی به خود گرفته است. آستین های اسقف طول کامل دارند ، در نزدیکی آرنج قرار گرفته و بعد از حرکت به سمت مچ دست باز می شوند. آنها در انتها با دکمه ها، دکمه سر دست را تشکیل می دهند.
بهترین لباس مناسب : تاپ ها و لباس های یک تکه.

آستین های بدون شانه (Off shoulder)

آستین های بدون شانه برای ما بیگانه نیستند و مدتی است که در مجله ووگ شاهد آنها هستیم. آنها باز ، ساده هستند و کمی از زیر استخوان شانه شروع می شوند. آنها در تمام طول و اندازه ها وجود دارند.
بهترین لباس مناسب : بلوز، لباس یک تکه ، تاپ ، لباس مجلسی.

آستین های پروانه ای

آنها ترکیبی از آستین های سر شانه و آستین های پف دار هستند. آنها فقط باند های کوچکی بر روی شانه شما هستند و با ظرافت روی لباس می نشینند. بر خلاف آستین های پف دار ، باریک نمی شوند. مناسب برای تاپ های یقه باز یا لباس های مجلسی مناسب هستند.
بهترین لباس مناسب : تاپ ها ، لباس مجلسی و بلوز.

حتما بخوانید: آموزش طراحی پارچه

آستین های پف دار

آستین های پف دار کوتاه هستند و به شکلی جمع میشوند تا آن را شبیه پف کنند. آنها با لباس کوتاه ، پیراهن و تاپ مناسب هستند.
بهترین لباس مناسب : تاپ کوتاه ، لباس و پیراهن.

آستین سر شانه

همانطور که اخیراً بحث کردیم ، آستین های سرشانه فقط پوشاننده شانه های شما هستند. آنها با هر لباس غربی یا سنتی سازگار هستند.

آستین های فرشته

بالهای یک فرشته را تصور کنید، اگر به لباس متصل باشند چگونه به نظر می رسند؟ بله ، اینگونه به نظر می رسد، و این الهام بخش این نوع آستین نیز هست. آنها بسته به طول آستین ها متفاوت اند.
بهترین لباس مناسب : لباس هایی با یقه بلند.

آستین های دستبندی

این یک استعاره است که آستینهایی را نشان می دهد که فقط کمی بالاتر از مچ دست شما متوقف می شوند ، و از این رو نام. معمولاً اکثر تاپ های آستین کامل شما دارای آستین دستبندی هستند زیرا آستین های کامل از نظر فنی به زیر مچ شما می روند.
بهترین لباس مناسب : لباس هایی با یقه بلند.

آستین های دکمه ای

آستین های دکمه ای یا سبک پیراهن آستین هایی هستند که با دکمه ها و چین های داخلی ساخته شده اند. آنچه که به عنوان یک آستین پیراهن شروع شد و به یک امر بزرگ تبدیل شد و صنعت پوشاک را به دست گرفت.
بهترین لباس : تاپ ها.

حتما بخوانید: نرم افزار طراحی لباس مارولوس و جمینی

آستین های زنگوله ای

آستین های زنگوله ای در تمام اندازه ها هستند و آنها تا انتهای آستین صاف هستن و سپس مانند موج به سمت بیرون خارج می شوند.

نیم آستین

بخشی از بازوی شما را تا بالای آرنج شما می پوشانند. برخی از آنها را آستین های یک چهارم یا آستین کلاه نیز می نامند. در مورد نیم آستین شما می توانید با آن کار های مختلفی کنید و تغییرات یک انتخاب شخصی است.

حتما بخوانید: دوره طراحی لباس با مدرک دانشگاه سراسری

آستین بلند

آستین های بلند تمام دست را تا مچ دست می پوشانند. آنها یک الگوی آستین دارند که باعث می شود بازوهای شما کشیده به نظر برسند. با پوشیدن لباس عروس بسیار عالی به نظر می رسند – در واقع ، تقریباً در مورد هر چیزی.
بهترین لباس – بلوز ، لباس عروس ، لباس یک تکه ، پیراهن یا تاپ.

آستین های شنلی

آستین های شنلی معمولا از یک پارچه ظریف هستند و جلوی لباس شما است. آنها مانند قسمت اضافه آستین های شما به نظر می رسند. برخی از آنها دوخته شده اند در حالی که برخی از آنها به لباس اضافه می شوند.
بهترین لباس – لباس عروس و لباس مجلسی بلند.

آستین های گلبرگی

کمی تغییر در آستین های سرشانه شما. آنها یک جزء اصلی در لباس کودکان هستند. آنها یک بند سست به نازکی گلبرگ دارند که از بندهای شانه امتداد دارند و نازک هستند.

آستین باز

آستین های باز در طی چند فصل گذشته بسیار محبوب شده اند. افرادی که احساس راحتی با لباس بدون آستین ندارند، می توانند این الگوی آستین را امتحان کنند زیرا کاملاً باز نیست ، اما در عین حال شیک است.
بهترین لباس مناسب : بلوزها ، تاپ ها.

آستین شکاف دار

آستین های شکافدار معمولاً بلند هستند و ۳/۴ طول بازوها دارند. آنها با یک شکاف در جلو ، بیشتر شبیه آستین های باز هستند و در انتهای آستین ، سر آستین را پایین می آورند. سبکی که تقریباً با هر نوع لباس پیش می رود.
بهترین لباس مناسب : بلوز ، تاپ ، و لباس یک تکه.

آستین Batwing

آیا تا به حال خفاش و بالهای آن را دیده اید؟ بله ، این آستین مانند بال خفاش است. آستین ها سست هستند و دارای بازوی گشاد تری هستند. آنها می توانند باز یا بسته باشند،  در هر صورت ، این سبک سرگرم کننده است و به زیبایی لباس می افزاید.
بهترین لباس مناسب : تاپ ها ، لباس مجلسی و لباس کوتاه.

منبع: Style Craze

ترجمه و تالیف: آموزشگاه طراحی لباس و طراحی پارچه روحی