چگونه طراحی لباس را به صورت تخصصی آغاز کنیم؟

چگونه طراحی لباس را اغاز کنید

برای شروع طراحی لباس کافی است تا ایده هایتان را بر روی کاغذ پیاده کنید. به همین راحتی! به عنوان یک طراح لباس می توانید برای خودتان، بچه ها، عروسک ها و یا حیوانات خانگی لباس طراحی کنید. در نهایت این کار شما می تواند به یک شغل و تحصیلات مرتبط ختم شود، چه خودتان یاد بگیرید و یا اینکه به صورت رسمی اموزش ببینید، ولی در واقع یک سرگرمی عالی است و می توان قفسه لباس هایتان را به روز کند. شناخت انواع مختلف پارچه های موجود می تواند به طراحیتان کمک کند. برای شروع طراحی لباس، و جمع کردن الهامات و ایده ها، ایده هایتان را بکشید و انها را روی پارچه بیاورید.
به راحتی می توانید با دیدن فیلم های آموزشی داخل اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین خواندن چند کتاب به راحتی از پس طراحی لباس های خودتان بر بیایید. ولی برای اینکه وارد بازار کار شوید حتما باید مهارت های زیادی رو از جمله طراحی مد، طراحی پارچه، دراپینگ، طراحی لباس با نرم افزار و …. را داشته باشید. در دوره آموزش طراحی لباس بسیاری از مهارت ها رو می توانید برای ورود به بازار کار یاد بگیرید و با شرکت در ورکشاپ های مختلف و تمرین بسیار می توانید طراح لباس زبده شوید.
آموزشگاه طراحی لباس روحی با چندین سال تجربه در زمینه آموزش طراحی لباس و همچنین آموزش طراحی پارچه می تواند این تضمین را بکند که پس از گزراندن دوره طراحی لباس گروه آموزشی روحی در انتها این دوره نه نتها یک طراح حرفه ایی خواهید شد بلکه با مدرک معتبری که از طرف دانشگاه برای شما صادر می کند به راحتی می توانید در بازار کار جای خود را پیدا کنید و به کسب درآمد برسید.

مهارت هایی که شما را یک طراح لباس حرفه ایی تر می کند

مهارت تصویر سازی و نقاشی

برای اینکه یک لباس بسیار زیبا طراحی کنید و آن را بدوزید، ابتدا لازم است که آن را بر روی کاغذ به تصویر بکشید و چندین بار از نظر ظاهری آن را اصلاح کنید. برای اینکار لازم است که شما نمونه های طراحی لباس بسیاری را مشاهده کنید و تا می توانید ژورنال های متفاوت را نگاه کنید تا ایده بگیرید. امروزه با گسترش اینرنت و شبکه مجازی به راحتی می توانید در جریان اخبار مد و فشن قرار بگیرید و از دنیای آن با خبر باشید.

کسب مهارت و دانش بازاریابی و یا بازاریابی دیجیتال

امروزه بسیاری از افراد پس از گذراندن دوره های طراحی لباس به فکر تاسیس یک برند شخصی برای مجموعه لباس هایی هستند که خودشان طراحی کردند. اما همه چیز به هنر و سلیقه خوب ختم نمی شود. باید برای راه اندازی یک کسب و کار در صنعت مد و پوشاک به فروش و مهارت های بازاریابی مسلط باشید تا بتوانید محصولات تولید شده خود را بفروشید.
بازاریابی دیجیتال امروزه یکی از راه های فروش راحت محصولات شخصی شما می تواند باشد. هزینه کمتر و بازدهی بیشتر از ویژگی های مثبت این روش از بازاریابی است. بهتر است دانش بازاریابی دیجیتال را حتما برای کسب و کار شخصی خود کسب کنید. امروزه طراحان لباس معروفی در شبکه های اجتماعی حظور دارند و این نشان دهنده قدرت این شبکه ها برای فروش محصولات در صنعت مد و فشن است.

یادگیری کار گروهی و بالا بردن دانش آداب و معاشرت

در مسیر طراحی لباس و دوخت یک لباس شما به افراد دیگر حتما نیاز پیدا خواهید کرد. برای همین باید کار کردن به صورت گروهی و یا تیمی را بلد باشید تا بتوانید رابطه خوبی را با سایر همکاران خود به دست بیاورید. همچنین در پاسخگویی به سوالات مشتریان و دادن تجربه خرید خوب به مشتری، لازم است تا سطح بسیار خوبی از آداب معاشرت و روابط عمومی را به عنوان یک طراح لباس یاد گرفته باشید.

داشتن اطلاعات کافی در رابطه با پارچه

در مورد انواع پارچه ها تحقیق کنید. پارچه فروشی های محلی تان را ببینید و پارچه های مختلف را لمس کنید. پارچه ها را با تکه های لباسی که دارید مقایسه کنید تا بفهمید که چه پارچه ای برای چه لباسی مناسب است. دقت کنید که پارچه ها چگونه روی لباس خودشان را نشان می دهند به عنوان مثال پارچه های ابریشمی لخت هستند و به راحتی روی هم می افتند. این ویژگی نشان می دهند که لباس چگونه روی بدن خودش را نشان می دهد. زمان طراحی انواع متفاوت پارچه را به خاطر داشته باشید.

یادگیری خلاقیت در مسیر طراح لباس شدن

از روزنامه ها، کتاب ها، اینترنت و لباس های مردم ایده بردارید. این ایده ها را را با بریدن یک قسمت از روزنامه و یا کشیدن ان طرح به صورت یک منبع جمع اوری کنید. ایده های خودتان را به روزنامه های مد و لباس محدود نکنید، ایده ها را از هر چیزی در اطرافتان جمع کنید.
طرحتان را بکشید. ایده ها را جمع کنید تا طراحی لباس اصلی را بر روی کاغذ بکشید. خودتان را به یک نوع و استایل خاص کشیدن محدود نکنید، هر چیزی را که حس می کنید روی کاغذ بکشید. نقاشی هایتان را با “پارچه کتانی” ” حاشیه دار” و ” پاکتی” برچسب دهید تا نامناسب بودن طراحیتان را از بین ببرید. از هر وسیله ای که با ان احساس راحتی می کنید استفاده کنید، و نقاشی را تا جمع اوری طراحیتان داشته باشید.

پارچه بخرید. با طرح درون ذهنتان، پارچه های متفاوت و الگوها را در نظر بگیرید و یکی از انها را که فکر می کنید از همه بهتر است را انتخاب کنید. اگر قادر به کامل سازی طرح هستید، پارچه را بخرید و طرحتان را خلق کنید. اگر نیاز به کمک دارید، طرحتان را برای یک خیاط توضیح دهید و ببینید که طراحیتان به حقیقت می پیوندد. فقط این را بدانید برای تبدیل شدن به یک طراح لباس باید اشتباه کنید و تلاش کنید. بدون اشتباه و خطا هیچ وقت مسیر درست را یاد نخواهید گرفت و خلاقیت شما شکوفا نمی شود.

همچنین شما می توانید برای استفاده از تجارب متخصصین فنون طراحی لباس در دوره طراحی لباس متناسب با علاقه تان شرکت نمایید تا هرچه سریع تر بتوانید بر مباحث آموزش طراحی لباس تسلط پیدا کنید.

نوشته شده توسط گروه آموزشی روحی.