چگونه طراحی لباس و کشیدن الگو را انجام دهیم

چگونه طراحی لباس و کشیدن الگو را انجام دهیم

طراحی لباس حرفه ای است که نیازمند داشتن استعداد هنری و آشنایی با مد است. همه ی خطوط تولید پوشاک با ایده هایی که بر روی کاغذ پیاده شده اند شروع شده و با گذراندن دوره طراحی لباس به مرحله ی تولید رسیده است، تا آنجا که هزاران نفرآن لباس را پوشیدند. برای طراحی لباس نیازمند به روز کردن اطلاعات خود راجع به مد هستید و باید عاشق کارتان باشید. داشتن چنین شغلی هم جذاب است و هم پر چالش. در اینجا دوره طراحی لباس را ترتیب داد ه ایم و به کمک آن شما می توانید الگوهای خود را تهیه نمایید.

وسایل مورد نیاز

-مداد سیاه و رنگی

-پد طراحی

-پاک کن

-متر نواری

-کاغذ الگو

-مارکر

ابتدا تصمیم بگیرید چه نوع لباسی می خواهید طراحی کنید. لیستی از پارچه ها و سبک های مد مورد علاقه ی خودتان را تهیه کرده و تصمیم بگیرید لباسهای خود را برای چه فصلی می خواهید طراحی کنید. در مورد رنگهایی که با یکدیگر هماهنگی دارند فکر کنید. به مدل هایی که در حال حاضرمدهستند دقت کنید و سعی کنید پیش بینی کنید که چه مدی به زودی وارد بازار خواهد شد؛ ازآنجاکه چند ماه طول خواهد کشید تا لباس ها دوخته و آماده شوند، مطمئن شوید آنچه را که شما هم اکنون طراحی کرده اید تا مدتی وارد بازار نخواهد شد.

با توجه به لباسی که می خواهید طراحی کنید، تصویر یک مرد یا زن را از جلو و پشت بکشید. بهتر است چند کپی از تصاویر داشته باشید تا بتوانید رنگ پوست و موهای مختلف را روی آنها نشان دهید. در نتیجه بهتر خواهید دانست که طرح های شما با انواع تیپ های افراد چگونه به نظر خواهند رسید. حالا دقت آن است که طرح خود را روی تصویرنقاشی شده پیاده کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید همه ی جزئیات را رعایت کنید. لباس را رنگ آمیزی کرده و سعی کنید بافت پارچه را نیز روی آن نشان دهید. در آخر قسمتهای اضافی را پاک کنید.

طراحی انجام شده را به عنوان نمونه و مدل خود در نظربگیرید و کاغذهای الگو را در جای مسطحی بگذارید. اگر سایز مورد نظررا نمی دانید از یک مدل زنده برای اندازه گیری استفاده کنید. اگر به طوردائم طراحی لباس را انجام می دهید می توانید از یک فروشگاه خاص پارچه های خود را تهیه کنید. با یک مارکر طرح را دوباره روی کاغذ الگو بکشید. کاغذهای الگو را می توان از پارچه فروشی ها یا فروشگاه های لوازم سرگمی تهیه نمود. حالا شروع به کشیدن الگوی مورد نظرتان بکنید. توجه کنید که آستین، یقه، و سایر بخش ها باید جداگانه کشیده شوند.

نکات قابل توجه را در گوشه های پایین و بالای الگو یادداشت کنید. سایزواندازه ها را درجای مناسبی از الگو نشان دهید، مثل قد آستین، دور سینه، و قد لباس. می توانید اندازه ها را کمی بیشتر در نظر بگیرید تا لباس بهتر اندازه شود و هر جا که لازم بود اضافات آن را قیچی کنید.

همچنین شما می توانید برای استفاده از تجارب متخصصین فنون طراحی لباس در دوره طراحی لباس متناسب با علاقه تان شرکت نمایید تا هرچه سریع تر بتوانید بر مباحث آموزش طراحی لباس تسلط پیدا کنید.