نام دوره آموزشی : دوره الگوسازی و دوخت
تاریخ شروع دوره : خرداد ماه
هزینه ثبت نام : 57000000
روز و ساعت برگزاری : شنبه ها
ظرفیت دوره : 6
نام استاد :
توضیحات :

معرفی دوره الگوسازی و دوخت جامع موسسه روحی

دپارتمان دوخت موسسه روحی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است و تا به امروز ۴۴ دوره الگوسازی و دوخت و ۵۵ دوره  تخصصی در زمینه دوخت مثل مولاژ و دراپینگ- ضخیم دوزی-طراحی و دوخت لباس کودک و نوجوان-دوخت لباس مجلسی و عروس- ژورنال شناسی و سایز بندی برگزار کرده است.
میزان ساعت های آموزش داده شده در زمینه دوخت تا به امروز ۷۱۷۰ ساعت است وتعداد فارغ التخصیلان دپارتمان دوخت از سال ۱۳۹۳ تا به امروز ۱۴۸۴ نفر می باشد.

دوره های دوخت موسسه روحی با بکارگیری متد روز در حوزه مد و لباس و دوخت می کوشدتا هنرجویان خلاق وتوانایی را به بازار کار عرصه مد و لباس معرفی می کند.

گروه روحی سعی دارد با برگزاری دوره های کاملا کارگاهی و عملی و ورکشاپ های مربوطه در حوزه مدو لباس این توانمندی را هرچه بیشتربه هنرجویان خود بدهد در این مسیر با بهره گیری از مدرسین توانمند وسرشناس و سر فصلهای بروز بهمراه اطلاعات بازار فروش و بازاریابی حوزه مد ولباس فضای آموزشی کاملا کارگاهی این امر را به سهولت امکانپذیر می کند.
 

ازعمده تفاوتهای مجموعه روحی سرفصلهای بروز و بهره گیری از اساتید مجرب و توانمندی برگزاری دوره های کاملا کارگاهی می باشد که این امر به هنرجوها کمک می کند تا در رشته دوخت زمان ورود به بازار کار کاملا تخصص عملی لازم وشناخت کافی نسبت به بازار کار را داشته باشند

مشخصات دوره
این دوره یک دوره آموزشی جامع و کامل می باشد که الگوسازی٬ دوخت به صورت کامل آموزش داده می شود٬ طول مدت دوره ۷۰ ساعت آموزش می باشد..
 

کارگاه ها یک روز در هفته برگزار می شوند.
کلاس های حضوری روزهای شنبه
کلاس های حضوری با ۴ نفر برگزار خواهد شد.
شهریه این دوره برای کلاس های آنلاین چهار میلیون و پانصد هزار تومان می باشد. که در سه  قسط یک میلیون و پانصد هزار تومانی  قابل پرداخت است. و همچنین شهریه دوره برای کلاس های حضوری پنج میلیون وهفتصد هزار تومان بوده که در سه قسط  به صورت چک قابل پرداخت می باشد.
تاریخ قسط اول: هنگام ثبت نام
تاریخ قسط دوم: یک ماه بعد از شروع دوره
تاریه قسط سوم: ۲ماه بعد از شروع دوره

هنرجویان بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره کامل ٬ارایه ژوژمان و کسب نمره قبولی٬ می توانند برای دریافت گواهینامه اقدام به ثبت نام نمایند.شرایط و مراحل اقدام برای ثبت نام گواهینامه در سایت قسمت گواهینامه ها به طور کامل توضیح داده شده است. 

ملزومات
سرفصل ها

محتوای آموزشی
در دوره نازک دوز جامع   هنرجویان موارد زیر را آموزش می بینند  
-شناخت انواع چرخ خیاطی
-شناخت انواع اتو و اصول اتو کشی 
 اتو کردن درزها و اتو کاری نهایی لباس
-شناخت انواع پارچه 
-توانایی اماده کردن پارچه برای برش و محاسبه مقدار پارچه 
الگو سازی و دوخت:
-اندازه گیری و شناخت ابزار 
-رسم الگو بالاتنه و آستین
-رسم الگو دامن و شلوار 
-طرز قرار گرفتن الگو بر روی پارچه 
-توانایی انتقال الگو روی پارچه توسط کوک شل -کاربن و چرت زدن
-توانایی دوخت درزها ،پنس ها ،پاکدوزی وتودوزی  لباس
-توانایی دوخت زیپ و کمر لباس و دوخت آستریو وصل به دامن
-دوخت دامن(راسته،فون،کلوش،ترک و پیلی دار)
-دوخت شلوار
-دوخت بالاتنه،اتصال آستین (استین پیلی دار،لاله ای،کلوش)
-دوخت انواع یقه های  تخت (انواع یقه های گرد،هفت،خشتی ،قایقی)،سجاف

متد تدریس این دوره مولر هست که از بین متدهای مختلف و رایج( گرلاوین. ایتالیایی-متریک -فرانسه )این متد برای تدریس انتخاب شده است.
اما چرا  متد مولر؟ چیزی که باید بدونیم این هست که تمام خیاط های حرفه ای روش های خاص خودشان را دارند و این قضیه خیلی تفاوتی ایجاد نمی کند و مهم این است که با آن روش خاص احساس راحتی کنند و مسلط باشند. اما متد مولر برای تدریس انتخاب شده چون٬ این روش  یک متد آلمانی است و از آنجایی که سایز بدن آلمانی ها و ایرانی ها به هم نزدیک است و مهمتر اینکه یک متد بسیار دقیق هست و دوخت و خروجی بی نقص و دقیق تری خواهد داد و حتی نیاز به پرو هم پیدا نمی کنید. و یکی دیگر از ویژگی های  این روش این هست که با ۳ اندازه شخص ( دور سینه- قد -دور باسن) می توانید  برای آنها الگو بکشید.
 

اهداف دوره
فیلم معرفی دوره
ثبت پیش ثبت نام